18 marca 2018, 20:02

Teraz

-10°

Fakty

A A A

OPOLE: Umowa na II etap obwodnicy podpisana

W Opolu, w siedzibie GDDKiA podpisano umowę na budowę II etapu obwodnicy Kępna. Przy okazji wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z Baranowa do Mroczenia.

PUT Intercor „ sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu zrealizuje budowę II etapu obwodnicy. Inwestycja będzie kosztować ok. 122 mln zł. W ramach "Projektuj i buduj" II etap obwodnicy Kępna zrealizowany będzie od istniejącego węzła „Kępno-Krążkowy” do drogi krajowej nr 11 w 34 miesiące od dnia podpisania umowy. Odcinek liczyć będzie 7 km.

- Podpisaliśmy umowę z firmą Intercor umowę na wykonanie inwestycji. Umowę podpisaliśmy w obecności poseł Możdżanowskiej, która wniosła bardzo wielki osobisty wkład w to przedsięwzięcie. Bardzo zabiegała już za I etapem obwodnicy a teraz także lobbowała za II etapem - powiedział dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA Przemysław Maliszkiewicz, który zaznaczył, że teren nagle nie zmieni się w plac budowy. - Oczekiwania mieszkańców z pewnością są takie, że za chwilę w teren wyjadą spycharki i koparki, ale to nie jest tak do końca. Przypominam, że inwestycja realizowana będzie według programu "Projektuj i buduj", więc pierwsze 15 miesięcy będzie poświęcone na projekty, ale sama budowa także mniej więcej tyle potrwa, więc za około 34 miesiące obwodnica będzie gotowa - dodał dyrektor Maliszkiewicz.

Podpisana w Opolu umowa, to efekt ogłoszonego 7.10. 2015 r przetargu na wyłonienie wykonawcy. - To jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców. Nie jestem w stanie określić poziomu mojego szczęścia, bo największe będzie za 34 miesiące. Najważniejsze, że od dzisiaj biegnie czas realizacji tej inwestycji, a w listopadzie planujemy robocze spotkanie z przedstawieniem harmonogramu prac, żeby mieszkańcy byli dobrze poinformowani jak realizowany będzie II etap - powiedziała poseł Andżelika Możdżanowska.

- Z chwilą podpisania umowy bierzemy się już za projektowanie obwodnicy. Po decyzji ZRID zaczniemy budowę - mówi Radiu SUD Piotr Jurczyk, prezes Intercor, który będzie chciał zaprosić do współpracy lokalnych podwykonawców. Warto wspomnieć, że w drodze ogłoszonego przetargu udało się zaoszczędzić środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe w powiecie kępińskim. Już wiadomo, że powstanie ścieżka rowerowa z Baranowa do Mroczenia. - Dla mnie to ogromna radość, bo ta ścieżka rowerowa jest najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców - powiedziała Bogumiła Lewandowska-Siwek. 

Przypomnijmy, w trakcie realizacji jest I etap obwodnicy. Kontrakt wart 66 mln zł realizuje Budimex. Prace mają trwać do października 2018 r.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • wyborca: Do Celebrytki, dlaczego w projekcie I Etapu obwodnicy sa zjazdy bezkolizyjne, w wybudowano Rondo na drodze DR 11

  11:42, 6 października 2017
 • ~Krajowa 11: Może nie na temat ale spytam. Wyremontowano krajową jedenastkę ale w Łęce Opatowskiej i Piaskach nadal jest brak lewoskrętów. Czy to zostanie dokończone bo w tych miejscach jest niebezpiecznie. Pan Mrugała pewnie coś o tym wie!

  11:27, 5 października 2017
 • ~Tubylec: Zastanawia mnie fakt ze nasza celebrytka nie potrafiła tego załatwić za światłych czasów koalicji PO/PSL I szczerze jaki ma ona teraz wplyw na realizacje tych zadan Czy to tylko przedwyborczy PR

  07:03, 5 października 2017
 • ~wybory: Ale Pisiory zostały pozamiatane przed wyborami przez powiatowo-gminny układzik PSLowski Dwa lata po wyborach , PREZYDENT Aleksander nawiedził a tu nasza gwiazda lansuje się za Pisiorskie fundusze , że to ona buduje i jeszcze S-11 do Ostrowa dołożyła Z czego jest ta bojażń Pisiorska u nas w regionie czyżby historia , biznes , czy papiery na konkretnych ludzi. Może czas na weryfikacje, kontrole przez Warszawkę przed wyborami już przegranymi

  19:53, 4 października 2017
 • ~Mroczeniak: do :, ze spotkań wiejskich wiem, że Lewandowska - Siwek jeździła za tą ścieżką najpierw po Poznaniu, a po wyborach do Warszawy. Gmina nawet zaproponowała dołożyć do tej ścieżki do 50% kosztów, mieszkańcy Mroczenia podpisywali petycję w sprawie przyśpieszenia tych prac. Sołtys tą petycję przekazał wójtowej, a ona działała dalej. Teraz widać tego efekty. Możesz dalej zakłamywać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że gdyby nie jej upór do mielibyśmy ścieżkę ...

  15:24, 4 października 2017
 • Administrator: Odpowiedź na pytanie użytkownika: Obwodnica Kępna kilkaset metrów od zjazdu w Myjomicach nie będzie w standardzie drogi ekspresowej. Będą 2 pasy: jeden na Poznań, drugi na Bytom. Działki pod pozostałe pasy drogi będą wykupione, ale drogi ekspresowej przez około 5 km nie będzie. Będzie normalna droga w standardzie dzisiejszej drogi krajowej nr 11.

  11:03, 4 października 2017
 • ~mieszkaniec: do wyborca: odwal się od naszego zjazdu w Bralinie. Nasz wójt zabiegał, deptał scieżki i wywalczył zjazd. A co do Kępna to miej pretensje do kogo innego. pa

  08:20, 4 października 2017

Więcej komentarzy