4 marca 2021, 02:01

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: W Kępnie 608 osób otrzymało szczepionkę przeciw COVID-19

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu, który przygotowały wszystkie gminy.

Od tygodnia trwa rejestracja osób powyżej 80 roku życia chętnych do zaszczepienia się przeciwko zakażeniu Sars-Cov-2. Od dzisiaj (22.01) rejestrować mogą się osoby powyżej 70 roku życia. Najprościej jest w tym celu przygotować numer pesel i zadzwonić na całodobowy numer telefoniczny 989, ale są też inne sposoby. Gminy oferują dowóz na szczepienia.

Warto zaznaczyć, że kępiński szpital dysponuje także mobilnym punktem szczepień. Jest to zupełnie coś innego niż transport oferowany przez gminy. Z mobilnych punktów szczepień na COVID-19 mogą korzystać osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie (osoby niepełnosprawne i niesamodzielne). Takie osoby otrzymają szczepienia w miejscu zamieszkania.

W kępińskim szpitalu do tej pory wykonano 608 szczepień (stan na 22.01). Wśród nich jest 53 pensjonariuszy DPS Rzetnia. W przyszłym tygodniu planowanych jest 270 szczepień, a wśród nich 180 osób otrzyma drugą serię szczepionki. W Kępnie jest kilka punktów, które od przyszłego tygodnia wykonywać będą szczepienia w kierunku Covid-19.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl