27 maja 2024, 17:20

Teraz

25°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: W powiecie wieruszowskim trwa kwalifikacja wojskowa

W powiecie wieruszowskim we wtorkowy poranek (16.04) ruszyła kwalifikacja wojskowa. Kandydaci, głównie mężczyźni z rocznika 2005, mają obowiązek stawiennictwa przed Powiatową Komisją Lekarską, która ma swoją siedzibę w budynku sali OSP Podzamcze. 


Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się głównie mężczyzn urodzonych w 2005 r. a także mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby, które w latach 2022 i 2023 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia. Każdy, kogo dotyczy ta sprawa, dostał wcześniej odpowiednie wezwanie. 


We wtorek w inauguracji kwalifikacji wojskowej wzięli udział ppłk Daniel Jurewicz, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu oraz starosta wieruszowski Stefan Pietras. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl