13 sierpnia 2022, 03:04

Teraz

18°

Fakty

A A A

REGION: W Wieruszowie rusza lodowisko

W sezonie zimowym 2021/22 w Wieruszowie przy ul. Sportowej będzie czynne lodowisko. Na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki trwają prace związane z uruchomieniem atrakcji.

Lodowisko prawdopodobnie wystartuje w Mikołajki. Na placu ośrodka instalowane są bramki, przez które trzeba będzie przejść i okazać się ważnym biletem. - W zeszłym roku nie udało się otworzyć naszego lodowiska przez pandemię – mówi dyrektor GOSiT Maciej Baciński. - Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zrealizować plany, mimo że sytuacja epidemiologiczna nie wygląda w Polsce zbyt ciekawie. Mamy nadzieję, że nie będzie obostrzeń i będziecie mogli państwo korzystać z lodowiska w tym roku.

Od nadchodzącego sezonu nie będzie sztywnego systemu godzinowego. Zimowa atrakcja ma być czynna dłużej w weekendy, kiedy notowane było największe zainteresowanie. - Co do cen, jesteśmy w trakcie ustaleń z burmistrzem – dodaje Baciński. - Wiadomo, że ceny energii i wszystkich innych czynników przez 2 lata drastycznie się zmieniły. Na pewno będą jakieś korekty, ale chcemy zrekompensować to też w inny sposób. Będzie też na pewno lepsza obsługa i jakość lodu. O tym wszystkim poinformujemy w w odpowiednim czasie, kiedy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Autor: wieruszow@radiosud.pl