27 maja 2024, 17:06

Teraz

25°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Weekendowi nietrzeźwi zatrzymani

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali na drogach powiatu ostrzeszowskiego dwóch kierujących, którzy wsiedli za kółko na "podwójnym gazie". Jeden z mężczyzn miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


14 kwietnia o godzinie 01:25 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego, który w miejscowości Turze wjechał samochodem do rowu.


Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 58-letni mieszkaniec Kępna, kierując samochodem marki VW, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem wjeżdżając nim do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna posiadał również orzeczony przez Sąd Rejonowy w Kępnie zakaz prowadzenia pojazdów -mówi rzecznik KPP w Ostrzeszowie Magdalena Handziuk.


Tego samego dnia o godzinie 04:25 w miejscowości Ligota 29-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie gm. Kobyla Góra, kierował samochodem marki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl