8 sierpnia 2020, 02:50

Teraz

21°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 4,3 mln zł za drogę?

Co z zapowiadanym remontem głównego ciągu komunikacyjnego w Wieruszowie? Powiatowy Zarząd Dróg niebawem zakończy procedurę przetargową. Aktualnie trwa weryfikacja złożonych ofert.

Najtańsza oferta zaproponowana na realizację etapu "konserwatorskiego" (skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Kopernika - most nad Prosną) opiewa na blisko 2,9 mln zł. Drugi odcinek obejmujący głównie ul. Podzamcze i Kępińską został wyceniony na 1,4 mln zł. Całość zatem wyniosłaby 4,3 mln zł. - Tego nie można porównywać - komentuje dyrektor Andrzej Drzazga w nawiązaniu o pytania dotyczące wcześniejszych prognoz. - W budżecie gminy, uchwałą rady, jest określona kwota, jak i w budżecie powiatu, i nie chcieliśmy tego zmieniać przed rozstrzygnięciem.

Czy dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą okaże się po sprawdzeniu wymagań formalnych. Przypomnijmy, że wstępnie szacowano wydać na remont ulic 3 mln zł. Samorząd powiatu liczył na wsparcie z dofinansowania, ale w trakcie rozstrzygania ministerstwo obcięło środki na program. Później pojawiły się wymagania konserwatora, w których należało uwzględnić granitowe chodniki w pierwszym etapie budowy.

I etap ma być zrealizowany do końca tego roku, II będzie oddany do użytku latem 2018 r.

Autor: wieruszow@radiosud.pl