13 sierpnia 2022, 01:59

Teraz

18°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: 65-lecie koła wędkarzy

65-lecie istnienia świętowało wieruszowskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego. Na początku odbyły się zawody na stawach w Mieleszynku a dalsza część urodzin miała miejsce na terenie nowo pozyskanego zbiornika w okolicach Górki Wieruszowskiej i Chobanina.

Rys historyczny koła przedstawił prezes Wojciech Wróbel. – W 1950 r. na Nadzwyczajnym Walnym Zjeździe Związków Sportowych i Towarzystw Wędkarskich powołano Polski Związek Wędkarski. W tym samym czasie w Wieruszowie powstała spółdzielnia szewców i cholewkarzy, której prezesem został Szczepan Świsulski, zagorzały wędkarz. Przy spółdzielni zawiązała się grupa wędkarzy, która rok później przekształciła się w samodzielne koło PZW. Prezesem został Bohdan Wesołowski, jego zastępcą Roman Zawadzki, a funkcję skarbnika objął Roman Nowakowski. Ówczesny zarząd od pierwszych swoich posiedzeń postanowił wykorzystać odcinek starego koryta Prosny.

Obecnie wędkarze mogą pochwalić się pozyskaniem do zasobów PZW w Kaliszu zbiornika, który będzie sukcesywnie zarybiany. Prezes dziękował władzom okręgu,  byłym właścicielom terenu oraz włodarzom, którzy uczestniczyli w rozmowach zakończonych sukcesem. Wieruszowskie koło aktualnie tworzy 451 aktywnych członków. Na uroczystość zaproszono kolegów z sąsiednich miejscowości a także lokalne władze.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Stary wedkarz : A w Kepnie dno mowia ze ryb tyle I tyle wpuszczaja a nawet nie powiadomia wedkarzy kiedy ryby sa wpuszczane tzn kiedy odbyw sie zarybianie stawow by mogli zobaczyc czy zgadza sie to z papierkiem ktory to pokazauja w pzw kepno trzeba zmian I zmienic prezesa bo placac ponad 240zl na sezon to kwota wielka

    18:20, 16 sierpnia 2016, | odpowiedz