22 maja 2019, 16:34

Teraz

13°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Budują Salę Królestwa

Przy Alei Solidarności w Wieruszowie trwają prace związane z budową nowej Sali Królestwa Świadków Jehowy. Inwestycja jest zaplanowana na 15 tygodni.

We wtorek na działce sąsiadującej bezpośrednio z ulicą można było zauważyć wiele osób w charakterystycznych kaskach budowlanych oraz kamizelkach. To nie żadna firma a sami Świadkowie Jehowy zakasali rękawy, budując nowe miejsce spotkań. - Każda taka inwestycja jest organizowana przez ochotników – opowiada Łukasz Kwaśny, kierownik robót budowlanych. - Wszystkie osoby, które są teraz na budowie to są ochotnicy z lokalnego zboru. Nikt nie dostaje za to pieniędzy, budujemy to we własnym zakresie, metodą gospodarczą. Będzie tutaj budowany obiekt, w którym będziemy uczyć się o Bogu, jego wskazówkach, które są zawarte w Biblii. Budynek służy też do wielbienia przez nas Boga.

Bliżej wylotu na ul. Marianów zostanie posadowiony dość prosty budynek parterowy z niezbędnym zapleczem socjalnym. - Będzie mieścił 130 miejsc siedzących, zgodnie z potrzebami lokalnego zboru – zapowiada Kwaśny. - Zaplanowana inwestycja jest na około 15 tygodni, do czasu ukończenia wszystkich prac. Lokalni Świadkowie poświęcają swój wolny czas, niektórzy wykorzystują urlop, inni tak organizują sobie pracę, żeby móc poświęcić tutaj jak najwięcej czasu. Czas pracy jest od godz. 7.30. Rano mamy takie krótkie myśli biblijne, odprawę, codzienne szkolenie BHP, a potem od 8.00 startujemy z pracą. Pracujemy do 17.00, mamy zaplanowane dwie krótkie przerwy w ciągu dnia... no i tak przez 15 tygodni.

Zebrania Świadków Jehowy odbywają się dwa razy w tygodniu Rozważa się na nich, czego uczy Biblia i jak jej nauki przydają się w życiu. Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać udział wszyscy obecni. Zebrania rozpoczynają się i kończą pieśnią oraz modlitwą. Aby uczestniczyć w naszych zebraniach, nie trzeba być Świadkiem Jehowy.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl