17 maja 2022, 13:00

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Dotarli na Jasną Górę

Wieruszowska Pielgrzymka Piesza dotarła na Jasną Górę. Nasi mieszkańcy już po raz 277. przybyli przed wizerunek Czarnej Madonny.

Grupa pątników prowadzona przez dźwięki Orkiestry Dętej OSP Wieruszów po godz. 12.00 pojawiła się na jasnogórskich błoniach. Pielgrzymka została uroczyście przywitana, by chwilę później ostatecznie osiągnąć cel trzydniowej wędrówki. – Pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. W tym roku pogoda naprawdę nas rozpieszczała – mówi o. Michał Gawryluk. - Pomimo tej pogody słońce czasem chowało się za chmury i wtedy można było spokojnie iść. Nie było trudniejszych momentów, gdzie musiałaby interweniować służba medyczna. Wszyscy w całości dotarliśmy na Jasną Górę. W uroczystość Najświętszej Maryi Częstochowskiej będziemy uczestniczyli w mszy o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej, gdzie zawierzymy pod jej opiekę nasze parafie.

Wśród pielgrzymów jest Jan Tomaszek z Osieka. – W obie strony idę już czwarty raz. Tym razem jest bardzo dobrze, pogoda jest elegancka, nic nie padało. Nogi trochę bolą, ale tutaj już wszystko przestało.

Po raz pierwszy w takim wydarzeniu bierze udział Kinga Trzeciak. – Trasa była długa. Każdego dnia przechodziliśmy wiele kilometrów. Są pęcherze, ale mieliśmy cel i do niego dążyliśmy.

Na przywitanie wieruszowskiej pielgrzymki wybrała się spora grupa mieszkańców. Pątnicy w drogę powrotną wyruszą w sobotę a w domu będą w poniedziałek około godz. 18.00. Warto przypomnieć, że na Jasną Górę dojdzie dzisiaj także pielgrzymka z Łubnic.

fot. R. Zych

Autor: wieruszow@radiosud.pl