17 września 2019, 10:34

Teraz

15°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kiedy wyniki konsultacji społecznych?

Zakończyły się konsultacje społeczne wśród mieszkańców gminy Wieruszów, dotyczące propozycji zagospodarowania działki przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka. Kiedy poznamy ich wyniki?

Konsultacje były prowadzone do piątku, 17 maja. - W środę komisja przystąpi do liczenia tych głosów oraz do ich weryfikacji – zapowiada burmistrz Rafał Przybył. - Myślę, że w ciągu tygodnia, półtora, będziemy gotowi podać państwu, mieszkańcom wyniki dotyczące ewentualnej dzierżawy gruntów przy ul. Fabrycznej.

Dopytywaliśmy również o zainteresowanie konsultacjami. - Teraz nie chcemy się jeszcze wypowiadać, bo trwa liczenie. Sprawa jest bardzo delikatna, tutaj każde słowo powiedziane za dużo może budzić jakieś emocje.  Na pewno rzetelnie się do tego przyłożymy, na pewno będziemy to weryfikowali i te wyniki postaramy się jak najszybciej podać. Na tej podstawie, choć nie jest to obligatoryjne, będą podejmowane decyzje.

Konsultacje mają charakter opiniodawczy, ponieważ to Rada Miejska podejmie decyzję o przeznaczeniu terenu. Rozpatrywaną ofertą jest relokacja obecnej „Biedronki” wraz z budową nowego kina i częścią gastronomiczną na parterze. W trakcie dyskusji odkurzono projekt związany z zagospodarowaniem boiska.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl