24 kwietnia 2019, 16:23

Teraz

22°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Kto będzie zastępcą burmistrza?


Do 16 listopada powinniśmy poznać nazwisko nowego zastępcy burmistrza Wieruszowa oraz naczelnika Wydziału Inwestycji.

Burmistrz Rafał Przybył od wakacji nie ma zastępcy. Pełniąca tę rolę od początku kadencji Renata Świeściak, szukając stabilizacji życiowej, wygrała konkurs na stanowisko sekretarza w gminie Kobyla Góra i opuściła swojego szefa w dość trudnym momencie. Przybył zapowiadał, że do czasu wyborów nie będzie powoływać nikogo na to stanowisko, jednak teraz nadchodzi czas decyzji. Pojawiły się głosy, że do urzędu może powrócić była pani zastępca, jednak wydaje się to już nierealne. Przybył i Świeściak pożegnali się w przyjaznej atmosferze, ale ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Zastępcą burmistrza nie będzie również wicestarosta wieruszowski, na co mylnie wskazywano w ostatnich dniach.

- Nie ukrywam, że jeśli chodzi o zmiany personalne i obsadę stanowisk czekałem na rozstrzygnięcie wyborcze – komentuje Rafał Przybył. - Podobne rozmowy odbywają się u naszych sąsiadów, na skrzydle Starostwa Powiatowego. Mówiąc o wydziale inwestycji mam nadzieję zastosowania awansu wewnętrznego, pozostaniemy na bazie dotychczasowych pracowników. Co do obsady stanowiska zastępcy burmistrza rozmowy jeszcze trwają. Nie chciałbym aby były one pochopne, bo to jednak osoba, która powinna być od nas, albo przynajmniej dobrze znająca realia gminy Wieruszów, znająca ten teren i przede wszystkim tych ludzi. Nie mamy czasu na stosowanie jakichkolwiek „poligonów”.

Ze stanowiskiem naczelnika Wydziału Inwestycji w naturalny sposób żegna się Piotr Kołodziej, który zostanie wójtem gminy Galewice. Po tej zmianie samorządy mogą nawiązać ściślejszą współpracę przy np. podłączeniu Cieszęcina i Kowalówki do powstającej w Węglewicach oczyszczalni ścieków. To jednak tematy na przyszłe miesiące.


Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~cosiek : no brawo za gospodarność panie B.komuś nabijać kieszenie zamiast samemu na ściekach zarobić bo przecież my mamy oczyszczalnię już!!!.szok

    21:57, 7 listopada 2018, | odpowiedz