30 maja 2020, 19:12

Teraz

14°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Pieszo uciekł z S8. Sprawca kolizji nadal poszukiwany!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze S8 w Chobaninie w powiecie wieruszowskim. Kierowca osobowej mazdy oddalił się w nieznanym kierunku.

Do tej kolizji doszło 18 października około 21.30 na 118 km S8 w kierunku Warszawy. - Według wstępnych ustaleń, kierujący osobową mazdą z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę ciężarowego iveco, a następnie w stalowe liny oddzielające pasy ruchu. Kierowca mazdy, po zaistniałej kolizji, jeszcze przed przybyciem na miejsce wieruszowskich policjantów pieszo oddalił się z miejsca tego zdarzenia - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Z wstępnych ustaleń wynika również, że kilkadziesiąt kilometrów wcześniej ten sam pirat drogowy spowodował również inną kolizję z ciężarowym manem. W wyniku zaistniałej w Chobaninie kolizji doszło do uszkodzeń pojazdów. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Prowadzone czynności zmierzają m.in. do ustalenia aktualnego miejsca pobytu sprawcy tej kolizji drogowej.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, w tym o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych - dodał asp. sztab. Pawlak.

Autor: wieruszow@radiosud.pl