5 marca 2024, 13:13

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Prosna w Mirkowie przekroczyła stan alarmowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje 3. stopień zagrożenia w odniesieniu do środkowego odcinka Prosny, przebiegającego przez Mirków w powiecie wieruszowskim.


W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, na stacji wodowskazowej Mirków na Prośnie został przekroczony stan alarmowy. Na stacji wodowskazowej Gorzów Śląski na górnej Prośnie utrzymywać się będą wzrosty w strefie stanów ostrzegawczych - przekazuje IMGW. 


- Patrząc na wszystkie wskazania Instytutu, to właśnie nasz odcinek na terenie powiatu ma najwyższy poziom - przyznaje st. bryg. Grzegorz Misiek, komendant w KP PSP w Wieruszowie, która na bieżąco monitoruje sytuację. - Idąc do źródła, w okolicach Olesna, jest stan ostrzegawczy, idąc dalej w kierunku Grabowa jest stan ostrzegawczy. Nasz odcinek w chwili obecnej przekracza stan alarmowy, czyli ten poziom 270 cm. Codziennie próbujemy zrobić jakąś lustrację terenu, sprawdzać wały, sprawdzać te miejsca, gdzie Prosna zawsze wylewała. W chwili obecnej nie ma zagrożenia, żeby podejmować jakieś działania, chociaż cały czas na bieżąco jesteśmy w kontakcie ze starostwem i zarządzaniem kryzysowym. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl