6 października 2022, 16:57

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Straż do łabędzia

Nietypowe zgłoszenie otrzymała w ostatnich dniach Państwowa Straż Pożarna. Mieszkańcy, spacerując Bulwarem Różanym w Wieruszowie, zauważyli łabędzia, który sprawiał wrażenie przymarzniętego do tafli lodu na rzece.

W momencie przyjazdu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że ptak ma się bardzo dobrze. Po zauważeniu większej grupy ludzi, zwierzę wykonało pewne ruchy. -Okazało się, że łabędź wcale nie przymarzł, lecz siedział nieruchomo na lodzie, oszczędzając w ten sposób energię - twierdzi mł. bryg. Dariusz Górecki z PSP w Wieruszowie. - Z uwagi na fakt, iż w bardzo wielu przypadkach okazuje się, że ptaki te tak naprawdę nie potrzebują pomocy, a spłoszenie ich powoduje, że same odrywają się od tafli zamarzniętej wody i odlatują, zwracamy się do naszych mieszkańców z prośbą o rozważne zgłaszanie tego faktu do służb ratowniczych.

Podczas mrozów pamiętajmy o losie zwierząt, szczególnie tych udomowionych, które mogły się zagubić. Tak gwałtowny spadek temperatur może spowodować nawet ich śmierć. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl