6 października 2022, 16:31

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: W okolicach Rynku w Wieruszowie mają pojawić się nowe miejsca parkingowe

Co ze zwiększeniem miejsc parkingowych w centrum Wieruszowa? Upadł pomysł parkometrów w Rynku, za to niebawem można spodziewać się wydzielenia nowych parkingów w rejonie ul. Dąbrowskiego, w pobliżu m.in. klasztoru czy miejskiej biblioteki.

- W przypadku miejsc parkingowych odczuwamy delikatną ulgę po zakończeniu prac w starym mieście - opowiada burmistrz Rafał Przybył. - Ten ruch został nieco rozładowany. Parking w okolicach ulicy Motowidłowskiej, w sąsiedztwie Klasztoru oo. Paulinów, to faktycznie ten zakres prac wpisuje się w ramach wniosku, dzięki któremu pozyskaliśmy pieniądze z programu "Polski Ład".

Wcześniej gmina Wieruszów sprzedała w drodze przetargu działkę znajdującą się w centrum miasta. Nieruchomość została zakupiona przez firmę budowlaną za 443 tys. zł brutto.

Sprzedaży podlegała nieruchomość o kształcie wydłużonego prostokąta, położona w centralnej części Wieruszowa, przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II oraz Rynku. Nieruchomość znajduje się w centrum miasta, w bliskiej odległości od budynku Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Urzędu Pocztowego, sklepu spożywczego, sklepów usługowych. Obecnie nadal funkcjonuje tutaj niewielki parking. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się budynki łączące funkcje mieszkalno-usługowe.

Jak wyjaśniał Przybył, pieniądze uzyskane ze sprzedaży parkingu przy ul. Jana Pawła II, który jest na kilkanaście samochodów, zostaną przeznaczone na wybudowanie parkingów przy ul. Motowidłowskiej oraz Dąbrowskiego. - Tam jest przewidzianych około 50 miejsc parkingowych. Naszym celem jest także odpowiednie zamknięcie terenu Rynku. Jedni mówią, że burmistrz wyprzedaje majątek. Ja podchodzę do tego inaczej. Burmistrz i radni uruchamiają odpowiednie tereny. Sami, bez zaangażowania podmiotów prywatnych, nie bylibyśmy w tego stanie zrobić - dodał Przybył.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl