14 lipca 2024, 07:44

Teraz

17°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Wspólna służba Policji i Straży Leśnej

23 maja policjanci z ostrzeszowskiego rewiru pełnili wspólną służbę z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów. Kontrole na terenach leśnych odbyły się w ramach realizowanych przez dzielnicowych planów priorytetowych. O szczegółach,
- Podczas pełnionej służby funkcjonariusze dokonali objazdu leśnictw Aniołki oraz Marydół, szczególną uwagę zwracając na miejsca narażone na wjazdy do lasu pojazdami mechanicznymi oraz miejsca występowania płodów runa leśnego w postaci m. in. grzybów – relacjonuje  st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. -  Skontrolowano również miejsca magazynowania drewna na gruncie. W toku podjętych działań przeprowadzono rozmowę z leśniczymi leśnictwa Aniołki Marią Sójka oraz leśnictwa Marydół Krzysztofem Pstaczem, dotyczącą aktualnych procedur pozyskiwania drewna z lasu oraz bieżących spraw dotyczących ochrony  przyrody na terenach leśnych. Omówiono również kwestie bezprawnego korzystania z lasu przez osoby postronne, a także organizowanych na terenach leśnych spotkań sportowo-rekreacyjnych.
W trakcie wspólnych działań przeprowadzono akcję infromacyjno-edukacyjną w zakresie przepisów obowiązujących na obszarach leśnych oraz zagrożenia pożarowego, a także dokonano kontroli osób przebywających pojazdami na terenach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie, udzielając pouczeń.
Źródło: KPP Ostrzeszów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl