18 marca 2018, 20:20

Teraz

-10°

Fakty

A A A

WRZOSY: Wypadek na sankach

W miniony piątek, 06.01.2017r. o godzinie 18:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w związku z przewożeniem dziecka na sankach za pojazdem.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w miejscowości Wrzosy w gminie Doruchów, na terenie prywatnej łąki. 30-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Doruchów postanowił zorganizować śnieżną zabawę swojej 12-letniej krewnej, na którą również zezwolili jej rodzice. Mężczyzna doczepił sanki do pojazdu osobowego marki mazda i ciągnął je z nastolatką po polu. W pewnym momencie sanki najechały na zmrożoną muldę śniegu i przewróciły się wraz z pasażerką. W wyniku upadku dziecko doznało poważnych obrażeń ciała i zostało hospitalizowane w Ostrowie Wlkp. Mężczyzna był trzeźwy.Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Jednoczesnie apelują o zachowanie rozwagi podczas organizowania dzieciom zabaw na śniegu. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują wyraźnie, kiedy zabawy w tak zwane kuligi kończyły się tragicznie. Wystarczy jedna bryła lodu, zmrożona mulda i w momencie, gdy sanki na nią najadą natychmiast tracą równowagę. Siedzący na nich pasażer nie jest w stanie zapanować nad sankami.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.