17 września 2021, 12:52

Teraz

16°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Wystawa "Wspomnienie II Wojny Światowej" w MGBP w Wieruszowie

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego i 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie otwarto wystawę pt. „Wspomnienie II Wojny Światowej”.

Na wystawie możemy obejrzeć żołnierzyki ołowiane przedstawiające formacje wojskowe biorące udział w tej wojnie. Pokazane są również postacie polskich dowódców wojskowych. Ołowiane żołnierzyki odzwierciedlają faktyczne umundurowanie i uzbrojenie formacji z tamtych lat.

Druga część wystawy obrazuje technikę wojskową państw uczestniczących w II Wojnie Światowej. Pokazane są modele czołgów oraz innych pojazdów wojskowych z okresu 1939 – 1945. Precyzyjnie odwzorowujące szczegóły wyposażenia tych pojazdów.

Trzecią część stanowią plansze z walorami filatelistycznymi obrazującymi wojenną historię. Wystawa pochodzi ze zbiorów Edwarda Stankowiaka, filatelisty i kolekcjonera, autora książek o historii poczty.

Zapraszamy do oglądania wystawy i zapoznania się z literaturą wojenną znajdująca się w ofercie biblioteki. Wystawa będzie dostępna do końca września.

źródło: Gm. Wieruszów

Autor: wieruszow@radiosud.pl