11 kwietnia 2021, 18:18

Teraz

14°

Fakty

A A A

ŻDŻARY: Trzech na jednego. Bracia zaatakowali w Żdżarach

Wieruszowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie w domu jednorodzinnym w gminie Bolesławiec. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia przed 21:00 w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Żdżary w gminie Bolesławiec. Wówczas 38–letni mieszkaniec tej posesji stanął w obronie swojej bliskiej, która uczestniczyła w awanturze z jednym z mieszkańców powiatu wieruszowskiego, który po tym incydencie uciekł z terenu posesji.

Kiedy kobieta wraz z rodziną odjechała z miejsca, awanturnik w towarzystwie dwóch innych mężczyzn powrócił do domu 38–latka. Kiedy napastnicy wtargnęli do wnętrza, zaczęli bić i kopać mężczyznę wybijając szybę w drzwiach jego domu. Nastepnie pobili go i uciekli - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP. - Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od razu pojechali na miejsce i poinformowali zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Sprawna interwencja policjantów pozwoliła na szybkie namierzenie agresorów. Już po kilkunastu minutach w miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 25 i 28 lat podejrzewanych o pobicie. 28–latek w chwili zatrzymania był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organiźmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Kryminalni wyruszyli na poszukiwania trzeciego oprawcy. Nazajutrz, w godzinach porannych, policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 33–letni brat awanturników. 6 kwietnia wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwa, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl