14 lipca 2024, 07:42

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: "Złote Serduszko" przekazane

Złote Serduszko”, które wylicytowano na antenie Radia SUD, podczas 31 finału WOŚP zostało dziś przekazane w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Trafiło ono do Fabryki Mebli Stagra, która zaoferowała za nie 27 tysięcy złotych.


Kępińskie „Złote Serduszko” jest w całości wykonane ze złota i wręczane zwycięzcy licytacji ze specjalnym certyfikatem, zapewniającym o jego oryginalności. Fundatorem serduszka, jak każdego roku jest Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie, który włącza się w akcję WOŚP także poprzez zbiórkę do puszek stacjonarnych rozmieszczonych w swoich oddziałach oraz poprzez liczenie pieniędzy z finałowej zbiórki. Serduszko 21 raz wykonał kępiński złotnik Zenon Wróbel, który w tym roku przyozdobił złote serduszko 13 brylantami.


Mnie się wydaje, że jak już tutaj któryś rok  spotykamy się to można powiedzieć, że tworzymy jakby rodzinę i mamy te same cele. Rekordy nie są tutaj najważniejsze, chodzi o to, że w ten jeden dzień ta nasza Polska się jednoczy. W tych trudnych czasach jest to bardzo istotne. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć już 21 raz – powiedział Zenon Wróbel.


Zwycięzcą tegorocznej licytacji przeprowadzonej na antenie Radia SUD została Fabryka Mebli Stagra, która zaoferowała za złote serce 27 tysięcy złotych.


Bardzo się z tego cieszymy, że jeszcze przy tej okazji mogliśmy wygrać. To jest niesamowite bo nieść pomoc innym to także nieść pomoc sobie, bo każdy  z nas może być potrzebującym -powiedział Mariusz Mieszała.


Pieniądze uzyskane z licytacji złotego serduszka zasiliły konto zbiórki na zakup sprzętu do walki z sepsą. 


Impreza mimo warunków zimowych udała się. Zebraliśmy ponad 188 tysięcy złotych, serduszko zostało wylicytowane za 27 tys. zł. To pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Kępiński szpital dostaje zawsze od Orkiestry sprzęt, nie inaczej będzie pewnie i tym razem - mówił Wiesław Walas, szef kępińskiego sztabu WOŚP.


W uroczystym przekazaniu "Złotego Serduszka" uczestniczyli starosta kępiński Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, przedstawiciele FabrykI Mebli Stagra - Mariusz Mieszała oraz Artur Mieszała, przedstawiciele Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie – Marcin Hofman, Katarzyna Gocha-Romanowska oraz Dominika Rebelska, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Kępno – Krzysztof Godek, złotnik Zenon Wróbel, harcerki z Hufca ZHP Kępno, przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kępno oraz redaktor naczelny Radia SUD Michał Zaczyk. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl