26 kwietnia 2024, 11:45

Teraz

11°

Promocja

A A A

PROMOCJA: Kolagen na wsparcie organizmu

Kolagen to naturalnie występujące w naszym organizmie białko, odpowiadające za funkcje budulcowe i strukturalne. To dzięki kolagenowi nasze kości mogą zrosnąć się po złamaniu, kontuzje wyleczyć, a zęby, ścięgna, rogówki oka, a także chrząstki działać prawidłowo. Co więcej, to z kolagenu stworzona jest bariera ochronna, osłaniające nasze organy wewnętrzne przed urazami mechanicznymi. Kolagen odpowiada też za mocne i błyszczące włosy i paznokcie, a także elastyczna i napiętą skórę.


Kryzys produkcji


Kolagen to białko, które jest naturalnie produkowane przez nasz organizm. Jego ilość jest wystarczająca do około dwudziestego roku życia, później zaczyna powoli spadać i już się nie odnawia. Około dwudziestego piątego roku życia pojawiają się pierwsze objawy powodowane brakiem kolagenu:



  • Zauważamy zmarszczki mimiczne, zagniecenia na skórze dekoltu na przykład po spaniu;

  • Włosy zaczynają mocniej wypadać, stają się problematyczne w pielęgnacji;

  • Urazy goją się wolniej;

  • Jesteśmy mniej odporni i trudniej przechodzimy infekcje. 


To tylko niektóre ze skutków zmniejszonej produkcji kolagenu. Jest ich znacznie więcej, ale nawet te wymienione wyżej, pozwalają sądzić, że warto próbować za wszelką cenę uzupełnić kolagen https://kolagen.pro/  w naszym organizmie. 


Suplementacja kolagenu – czy to dobry pomysł?


Istnieje kilka sposobów na wprowadzenie kolagenu do naszego ciała. Możemy postawić na skuteczne, choć drogie i dosyć inwazyjne zabiegi kolagenowe. Większość z nich polega na wstrzyknięciu kolagenu w postaci żeli lub płynu w tkankę podskórną. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do półtora roku, jednakże jednorazowej mezoterapii to koszt najczęściej powyżej tysiąca złotych – na co nie każdy może sobie pozwolić. Zabiegi kolagenowe przynoszą jednak pozytywne efekty, widoczne od razu po aplikacji – w postaci liftingu ostrzykiwanej powierzchni. Pobudzają również organizm do naturalnej produkcji kolagenu czy elastyny. 


Innym sposobem jest suplementacja kolagenu. Tu możemy spotkać kilka różnych form – rozpoczynając od tabletek, przez żelki aż do proszku rozpuszczalnego w wodzie. Każdy z pewnością znajdzie kolagen odpowiedni dla siebie. Warto jednak dodać, że suplementacja kolagenu ma sens wyłącznie wtedy, gdy stosujemy preparat minimum cztery do pięciu miesięcy – regularnie! Dopiero po takim czasie możemy spodziewać się pozytywnego wpływu na naszą skórę.


 Jak należy się jednak spodziewać – najlepsze rezultaty poprawy wyglądu naszego ciała uzyskamy stosując jednocześnie suplementację kolagenem, utrzymując zdrowe nawyki żywieniowe oraz systematyczną aktywność fizyczną. W ujędrnieniu skóry świetnie sprawdza się również szczotkowania ciała na sucho przy użyciu szczotki z naturalnym włosiem. Taki zabieg możemy wykonywać w zaciszu własnej łazienki, a mimo to, przyniesie on z pewnością pozytywne efekty wizualne. Dzieje się tak z powodu regularnego złuszczania martwego naskórka i stymulowania krążenia. Lepsze ukrwienie skóry to jej zdrowszy wygląd. Jak w większości przypadków i tu kluczem jest systematyka i powtarzanie tej czynności codziennie. 

Autor: redakcja@radiosud.pl