13 czerwca 2021, 23:46

Teraz

11°

Rozrywka i oświata

A A A

KUŹNICA BOBROWSKA: Afrykański Dzień Dziecka

8 czerwca Kuźnica Bobrowska w gminie Grabów nad Prosną na jeden dzień przekształciła się w afrykańską wioskę, wypełnioną dźwiękami bębnów. Już po raz kolejny lokalna społeczność skupiona wokół pani sołtys wykazała się godną pozazdroszczenia kreatywnością i sprawiło dzieciom z okazji ich święta nie lada niespodziankę. Pierwszym pomysłem Mirosławy Piaseckiej Tworek po wygranych wyborach na sołtysa był Piracki Dzień Dziecka.
-Nie wiem skąd taki pomysł, po prostu mnie naszło – przyznaje – Moim zdaniem takie przebranie było łatwe do przygotowania. Co roku wszystkie zabawy są ekologiczne. Używamy materiałów recyklingowych, jak kubki i talerzyki papierowe, rolki po papierze toaletowym, stare gazety, kartony. Takie ekologiczne podejście do tematu przez naukę i zabawę. Za każdym razem dzieci też czegoś się dowiadują.
Po Pirackim, przyszła pora na Indiański, następnie Kowbojski i wreszcie Afrykański Dzień Dziecka. Jednym z zaproszonych gości był burmistrz Maksymilian Ptak.
-Wspieramy, jak co roku tę imprezę, objęliśmy ją patronatem – podkreślił – Trzeba przyznać, że imprezy w Kuźnicy Bobrowskiej udają się. Ludzie mają co roku mają oczekiwania, żeby taka impreza w innej formie miała miejsce. Jeśli chodzi o imprezy z okazji Bożego Narodzenia czy Dnia Kobiet, tu zawsze pani sołtys daje radę, daje z siebie wszystko i z dużą pompą organizuje te przedsięwzięcia.
Chyba największą atrakcją imprezy były warsztaty gry na afrykańskich bębnach, przeprowadzone przez członków wrocławskiej grupy Foliba.
-W jaki sposób wydobyć rytmy, które w nas gdzieś głęboko są schowane – wyjaśnia Mikołaj – W jaki sposób uderzać w bęben, żeby nas ręce nie bolały, bo to też jest istotna kwestia, i jak si e przy tym świetnie bawić, żeby miało to na nas terapeutyczny wpływ.
Na dzieci czekały też m.in. konkursy i szaleństwa na dmuchanych zamkach. Mirosława Piasecka Tworek zdradziła nam, jaki ma pomysł na przyszłoroczne obchody Dnia Dziecka.
-Jeszcze zostaniemy w klimacie afrykańskim, będzie to safari – zapowiada.
Już dziś zapraszamy zatem do Kuźnicy Bobrowskiej na przyszłoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka

Autor: