23 września 2023, 14:18

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

BARANÓW: I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego za nami

W sobotę w hali sportowej w Baranowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Baranów. Organizatorem imprezy było Baranowskie Studio Tańca.


W rywalizacji tanecznej wzięły udział pary z całej Polski. W sumie w tanecznych zmaganiach rywalizowało 26 klubów m.in z Kalisza, Wrocławia, Szczecina, Krotoszyna ale  także kluby z naszego regionu czyli Baranowskie Studio Tańca, kępińskie Studio Tańca "Retro" i "Bolero" Bolesławiec. Uczestnicy turnieju w różnym wieku rywalizowali ze sobą w dwóch blokach tanecznych. Zwieńczeniem była uroczysta i pokazowa gala, pełna wspaniałych tancerzy, barwnych strojów i pięknych układów tanecznych. Tancerze walczyli zarówno o punkty i miejsce na podium, jak i o nominację do wyższej klasy tanecznej. Baranowski Turniej stał na wysokim  poziomie o czym świadczyli nie tylko 
uczestnicy ale również znakomita obsada sędziowska. Jego poziom dobrze ocenia sędzia główny Turnieju Tańca.


Była to super impreza. W dwóch blokach tanecznych prezentowało się bardzo wielu tancerzy  z różnych klubów, z różnych miast. Przyjechali tutaj na nasze święto tańca, bo każdy turniej jest świętem tańca, ale zwłaszcza te pierwsze turnieje są bardzo ważne zarówno dla organizatora  ale także dla publiczności, która może przyjść i zobaczyć co prezentują tancerze.  A tancerze prezentowali bardzo zróżnicowany poziom, od takich najmłodszych tancerzy , którzy dopiero zaczynają, do starszych gdzie 
już choreografie są bardziej zaawansowane. Tak więc mieliśmy tutaj okazje zobaczyć bardzo różnych tancerzy – mówiła Maria Sielicka-Różyńska.


Zwieńczeniem tanecznych zmagań było wręczenie medali oraz dyplomów. Wyróżnionym tancerzom wręczali je: skarbnik gminy Baranów Marzena Żłobińska oraz przewodniczący Rady Gminy Marian Kremer. Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci Studia Tańca Retro oraz Baranowskiego Studia Tańca.


 Wyniki tancerzy Baranowskiego Studia Tańca


Kategoria do 9 lat brąz:


1 miejsce
Bartkowiak Jan
Żeleźniak Zuzanna
1 miejsce
Kowaliński Tobiasz
Wróbel Zofia
1 miejsce
Namyślak Alan
Guńda Łucja


Kategoria 12-13 H:
1 miejsce
Gliński Bartosz
Jany Julia
2 miejsce
Skąpski Mateusz
Michalak Aleksandra
Obie pary awansowały do wyższej klasy tanecznej G.
Kategoria 14-15 F:
2 miejsce
Gruszka Błażej
Nowak Maja
Kategoria 16+ E Standard:
2 miejsce
Filip Kubik
Kamila Krysciak


Wyniki turnieju Klubu Tańca Retro


Kategoria pow 15 lat klasa D 
Tance standardowe para Piotr Rymarz i Antonina Janczyk III miejsce 
Tance latynoamerykańskie para Piotr Rymarz i Antonina Janczyk IV miejsce 


Kategoria pow 15 lat klasa E


tance latynoamerykańskie para Filip Gąszczak i Julia Piekielna VII miejsce 


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl