15 maja 2021, 19:19

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

ŁĘKA MROCZEŃSKA: Charytatywna akcja dla Ignasia

W Zespole Szkół w Łęce Mroczeńskiej od 1 marca odbywała się akcja charytatywna pod hasłem „ Zdrowo się żywimy, o Ignasiu myślimy”. Pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Ignaś choruje na złośliwą odmianę żółtakoziarniniaka młodzieńczego i jest dwuletnim braciszkiem dwóch uczniów szkoły. Przez cały tydzień dzieci miały możliwość na przerwach, w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, nabyć świeże owoce i soki. W związku z trwająca pandemią, wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym, a każdy owoc był zapakowany w folię.  W akcji brały udział dzieci z oddziałów  przedszkolnych i klasy 0 - III. Podczas owocowego tygodnia uczniowie zjedli 245 jabłek, 25 mandarynek, 3 kg winogron, 70 bananów, 10 kiwi oraz wypili 230 soków. Te liczby robią wrażenie, biorąc pod uwagę zdalne nauczanie klas starszych, ale zebrana suma pieniędzy 2300 zł robi jeszcze większe.  Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
    
Całe przedsięwzięcie miało dwa zacne cele. Pomóc Ignasiowi, a także wskazać dzieciom potrzebę zdrowego odżywiania się -zdrowej przekąski podczas przerw. Trzeba przyznać, że był to bardzo przyjemny widok, kiedy dzieci zamiast słodkich batonów i chipsów z wielkim apetytem jadły owoce. W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Ignasiowi powrotu do zdrowia i wierzymy, że  w przyszłości zasiądzie w naszych szkolnych ławach -mówi dyrektor szkoły Ilona Grząka.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl