26 listopada 2021, 23:52

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Classic Spot

Samochody z minionej epoki, motorowery a nawet sikawka konna – w Wieruszowie odbyła się pierwsza edycja imprezy „Classic Spot”.

Wydarzenie jest alternatywą dla znanego już w okolicy „Mega Spot Pasjonat Tuning”. Tym razem pomysłodawcy spotkania, Bogdan Bryłka oraz Karol Polak postawili na pojazdy „z duszą”. – Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, ale okazało się, że jest fajnie – przyznają w rozmowie z naszym reporterem. – Dopisała pogoda, przyjechało dużo ludzi, a najfajniejsze jest to, że przyjechały różne samochody: od garbusów, maluchów, dużych fiatów, cadillaców. Są z nami ładnie przebrane kobiety. To zasługa naszej fryzjerki Eweliny Grońskiej, która zrobiła kawał dobrej roboty. Dziewczyny są tak uczesane, że jest to naprawdę wyjątkowa impreza.

Rodzina Boryczków z Chobanina podczas spotkania zaprezentowała szereg starszych motorowerów. – Lata 60-te, 70-te i 80-te. Zaczęło się od zakupu pierwszego komara i później jakoś to poszło. Inwestujemy coraz więcej i sukcesywnie powiększamy kolekcję.

Strażacy z OSP w Podzamczu przyjechali sikawką konną z 1928 r. – Ona służyła do lat 50-tych – opowiada Jan Zaustowicz. – Jest ona produkcji niemieckiej. Po odrestaurowaniu prezentujemy ją na różnych pokazach. To zabytek klasy światowej.

Autor: wieruszow@radiosud.pl