11 sierpnia 2022, 09:59

Teraz

20°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Dni Kępna 2022

W miniony weekend odbyły się „Dni Kępna 2022”. Największą publiczność zgromadził koncert Roksany Węgiel. Organizatorem wydarzeń był Kępiński Ośrodek Kultury.

Roksana Węgiel to polska piosenkarka popowa, która zyskała popularność dzięki wygranej w pierwszej edycji programu The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jako suport prezentowali się artyści z gminnych szkół podstawowych, studia tańca „Retro” i KOK. Odbyła się także inscenizacja Nocy Świętojańskiej.

W niedzielne popołudnie na scenie amfiteatru pojawiła się ikona polskiej sceny muzycznej - Krzysztof Cugowski z zespołem „Mistrzów”. 72-letni wokalista po zakończeniu działalności Budki Suflera nagrał solową płytę "Przebudzenie", potem podjął współpracę z synami: Piotrem i Wojciechem, liderami grupy Bracia aż w końcu wyruszył z nowym projektem. W skład zespołu „Mistrzów” weszli doświadczeni muzycy: gitarzysta Jacek Królik, ceniony kontrabasista jazzowy Robert Kubiszyn, grający na klawiszach Tomasz Kałwak i perkusista Cezary Konrad.

Zwieńczeniem tegorocznych dni miasta był koncert zespołu „Piersi”. Energetyczna atmosfera jaka zapanowała na scenie, niemal od razu przeniosła się na rozgrzaną publiczność.

foto: Radio SUD i KOK

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl