13 czerwca 2021, 22:36

Teraz

11°

Rozrywka i oświata

A A A

DORUCHÓW: Z uczniami o bezpiecznych wakacjach

Aby wakacje były bezpieczne, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odwiedzają uczniów szkół podstawowych i rozmawiają z nimi na temat zasad obowiązujących podczas letniego wypoczynku, przypominając jak należy postępować w chwili zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. W ostatnią środę z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Doruchowie spotkała się oficer prasowy ostrzeszowskiej komendy aspirant Magdalena Hańdziuk.
- Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. - wyjaśnia. - Policjantka szczególną uwagę uczniów zwróciła na kwestię dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na wsi oraz podczas spędzania wakacji w miejscu zamieszkania. Przypomniano również podstawowe zasady w ruchu drogowym obowiązujące dla pieszych, rowerzystów czy podczas jazdy hulajnogą.
Podczas spotkania poruszono też ważną kwestię ograniczonego zaufania do osób nam nieznanych. Dzieci dowiedziały się ponadto, co zrobić w przypadku nieopatrznego oddalenia się od rodziców lub zagubienia w tłumie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl