13 sierpnia 2022, 02:51

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Dziś w Wieruszowie ruszyło lodowisko

Od 6 grudnia w Wieruszowie przy ul. Sportowej funkcjonuje lodowisko. Obiekt jest zadaszony, dlatego na łyżwy można się wybrać niezależnie od panujących warunków. W tym roku obiekt jest czynny codziennie od 9.00 do 21.00.

Wieruszów jest jedynym miastem w okolicy, w którym funkcjonuje taka atrakcja. Lodowiska póki co zazdroszczą w Kępnie oraz w Wieluniu. Dyrektor GOSiT przypomina, że tutaj to żadna nowość, ponieważ lodowisko w Wieruszowie jest już ponad 10 lat. - Nie ma się z czego tłumaczyć – mówi Maciej Baciński, który w sąsiednim Kępnie pełni też funkcję radnego miejskiego. - Wieruszów ma wieloletnie tradycje, już ponad 10-letnie. Wszystkie urządzenia, którymi dysponujemy zostały zakupione grubo ponad 10 lat temu. Pamiętamy wszyscy czasy kiedy było lodowisko przy Korczaku. Może nie wszyscy o tym wiedzieli, ale dzisiaj trzeba się promować. My, jako miasto Wieruszów, staramy się ten obiekt promować. Niektórzy traktują to jako nowy obiekt. Jest to obiekt, który funkcjonuje już 10 lat.

Wstęp na lodowisko odbywa się na podstawie transpondera - elektronicznego systemu obsługi klienta. W tym celu przy wjeździe na teren GOSiT zostały zainstalowane bramki.

Bilet wstępu jednorazowy ulgowy 60 min (Poniedziałek – Piątek) – 6 zł

ilet wstępu jednorazowy normalny 60 min (Poniedziałek – Piątek) – 10 zł

Bilet wstępu jednorazowy normalny 60 min (Sobota – Niedziela, Święta) – 12 zł

Wstęp dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli dla których Gmina Wieruszów jest organem prowadzącym 60 min – 100 zł

Wstęp dla grup zorganizowanych z pełnoletnim opiekunem 60 min – 200 zł

Wypożyczenie łyżew 1 para 60 min – 7 zł

Wypożyczenie balkoniku do nauki jazdy 60 min – 10 zł

Wypożyczenie kasku 60 min – 2 zł

Ostrzenie łyżew 1 para – 10 zł

Karnet wstępu na lodowisko wartościowy - 100 zł (do wykorzystania 120 zł),

ważność karnetu: sezon lodowiska 2021/2022

1) Dopłata za każdą rozpoczętą minutę powyżej limitu czasowego wynosi 0,30 zł.

2) Osoba korzystająca z lodowiska otrzymuje 10 minut dodatkowego czasu, aby mogła się przygotować do jazdy oraz rozliczyć pobyt na lodowisku.

3) Opłata za zgubienie paska/ karty – 50 zł

Bilet ulgowy przysługuje:

1) Uczniom i studentom do ukończenia 26 roku życia za okazaniem ważnego dokumentu potwierdzającego naukę w szkole lub na wyższej uczelni.

2) Seniorom, którzy mają ukończony 60 rok życia , za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek uprawniający do skorzystania z ulgi.

3) Posiadaczom Karty Dużej Rodziny, za okazaniem Karty Dużej Rodziny oraz dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość danej osoby

Godziny otwarcia lodowiska GOSiT Wieruszów

Poniedziałek- Niedziela: 09.00-21.00

Przerwy techniczne: 13.00-13.30 oraz 17.00-17.30*

Administrator lodowiska zastrzega sobie możliwość wprowadzenia dodatkowej przerwy technicznej w przypadku mocnego zużycia lodu.

Autor: wieruszow@radiosud.pl