7 grudnia 2023, 11:24

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

NOWA WIEŚ KSIĄŻĘCA: Festyn dla Samuela i Tobiasza

W miniony weekend, 25 czerwca w Nowej Wsi Książęcej odbył się festyn charytatywny dla Samuela i Tobiasza, chłopców, którzy zmagają się z chorobą nowotworową.

To był wielki zryw serc, duże przedsięwzięcie, wielkie zaangażowanie organizatorów i zrozumienie sponsorów, darczyńców, ludzi dobrej woli i wolontariuszy. Każdy dołożył swoją cegiełkę, na miarę swoich zdolności, umiejętności czy zasobności. Ludzie włączali się i pomagali jak mogli najlepiej, bo cel był wielki i szczytny. W miniony weekend, 25 czerwca w Nowej Wsi Książęcej odbył się festyn charytatywny dla Samuela i Tobiasza, chłopców, którzy zmagają się z chorobą nowotworową.

Organizatorzy, czyli Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej, sołectwo i OSP Mnichowice, sołectwo i OSP Nowa Wieś Książęca oraz miejscowa Rada Rodziców już kilka miesięcy wcześniej rozpoczęli przygotowania, by festyn mógł się odbyć i przybrać taką formę. W tę sobotę najpierw odbyła się msza św. w intencji chłopców, którą sprawowali: ks. proboszcz Daniel Wawrzyniak, ks. proboszcz Roman Krzyżaniak i ks. Przemysław Kapała, a o oprawę muzyczną zadbał ks. Andrzej Kmieciak. Datki na tacę w tym dniu przekazano również na leczenie chłopców. Swoją cegiełkę dołożyły dzieci ze szkoły, przygotowując program artystyczny – „Mamo, tato … mam talent!, którym rozpoczął się festyn charytatywny. W programie znalazły się również: pokaz sukien ślubnych, pokaz barmański, koncert Orkiestry Dętej OSP z Wieruszowa, koncert Miłosza Szefnera, pokaz tańca towarzyskiego i zumby, zabawa taneczna z zespołem Averis. Wolontariusze DKMS promowali ideę walki z nowotworami krwi i przyjmowali do bazy dawców szpiku kostnego. Inni wolontariusze przygotowali stoisko, w którym dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, wykonania tatuaży czy wyczarowania ciekawej fryzury. Był też zamek z kulkami i zjeżdżalnia oraz przejażdżki kucykiem. Dzięki licznym darczyńcom i sponsorom możliwa była atrakcyjna loteria fantowa i licytacja. Inni ofiarowali swoją pomoc przy przygotowaniu rozmaitych dań i przekąsek, a jeszcze inni zadbali o to, by stoiska bufetowe mogły sprawnie funkcjonować. Każda z tych osób nie odmówiła organizatorom, chętnie włączyła się w szczytną akcję i włożyła serce, by akcja charytatywna dla Samuela i Tobiasza mogła się odbyć i przybrać taki właśnie kształt.

Mieszkańcy i goście – uczestnicy festynu nie zawiedli, odpowiedzieli na szeroko zakrojoną akcję promocyjną w lokalnych i społecznościowych mediach. Wzięli udział w wydarzeniu, mimo iż aura była niemal tropikalna, a nasza reprezentacja narodowa piłki nożnej nieoczekiwanie zafundowała nam w to sobotnie popołudnie mecz ze Szwajcarią podczas trwającego EURO 2016. Tak jak i nasi wygrali mecz, tak i organizatorzy „koncertowo wygrali” przedsięwzięcie, które planowali i przygotowywali od miesięcy. Festyn charytatywny zakończył się sukcesem. Zaangażowanie i ofiarność tylu osób przyniosły nieoczekiwany wynik – dochód w wysokości około 21.000 zł, który zasili konta fundacji mających pod opieką Samuela i Tobiasza. Organizatorzy oraz rodzice Samuela i Tobiasza serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia za dar serca, okazane wsparcie, pomoc, a także liczny udział w festynie charytatywnym. DZIĘKUJEMY.


Marzena Kuropka

Autor: redakcja@radiosud.pl