20 maja 2024, 18:33

Teraz

21°

Rozrywka i oświata

A A A

WODZICZNA: Festyn Rodzinny

3 lipca w Wodzicznej odbył się kolejny festyn rodzinny ph. "Powitanie wakacji". Otwarcia imprezy dokonał Prezes OSP dh Tomasz Kulak. Poseł Bożena Henczyca zachęciła do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był turkusowy rower miejski. Wójt Gminy Grzegorz Hadzik życzył dobrej zabawy i zachęcał do skorzystania z oferty przygotowanej przez Radę Sołecką i Zarząd OSP w Wodzicznej; złożył także podziękowania na ręce organizatorów.

Część artystyczną rozpoczął Zespół "Laskowianie", wykonujący utwory w dwóch blokach. Następnie swoje umiejętności prezentowali najmłodsi mieszkańcy. Każdy z uczestników otrzymał z rąk wójta Grzegorza Hadzika i Sekretarz Renaty Ciemny pluszową maskotkę lub słodycze. Rozstrzygnięto także konkurs na hasło promujące Wodziczną. Rower otrzymał Wiktor Kasperkiewicz. Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek dla najmłodszych, takich jak dmuchany zamek czy basen z piłkami i stoiska z małą gastronomią. Tradycyjnie można było pojeździć na kucykach, które udostępnił Krzysztof Waloszczyk. Wieczorem rozpoczęła się zabawa, podczas której grał zespół STARTER. Sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych dostarczył Dominik Banaś poprzez zrzut słodyczy z motolotni. Wiele się działo, a niedzielne popołudnie w Wodzicznej można uznać za udane.

- Cieszę się, że kolejna impreza zorganizowana w oparciu o wyodrębnione w budżecie Gminy Trzcinica środki funduszu sołeckiego przyjęła się i daje dużo radości i zadowolenia mieszkańcom. Dziękuję Radzie Sołeckiej i OSP w Wodzicznej za duże zaangażowanie
i zorganizowanie tego festynu. Na pewno te działania zasługują na wsparcie w kolejnych latach - mówi wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.

Autor: redakcja@radiosud.pl