14 lipca 2024, 07:43

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

GALEWICE: Sołectwa gminy Galewice podczas wesołej rywalizacji

3.06.2023 roku w miejscowości Galewice odbyły się obchody Gminnego Dnia Dziecka oraz III Turniej Sołectw.


Podczas wydarzenia dzieci mogły korzystać z bezpłatnych atrakcji. Wystąpiły grupy taneczne „Perełki" i „Gwiazdy" z Galewic i grupa UKS Kyokushin Karate Galewice. Odbył się występ sceniczny dla dzieci,  tuż po nim rozpoczął się III Turniej Sołectw, którego tegorocznym zwycięzcą jest Sołectwo Brzózki, na zakończenie odbyły się zabawy z nagrodami dla dzieci i potańcówka z Kapelą GOK Galewice.


Fundatorem głównej nagrody III Turnieju Sołeckiego – kina plenerowego był Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie. Bezpłatne atrakcje dla dzieci zostały zorganizowane dzięki pomocy Gminy Galewice, której zawdzięczamy dofinansowanie ze środków budżetu gminy pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.Drużynom III Turnieju Sołeckiego za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że bawiliście się wyśmienicie.


Składamy  serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, a przede wszystkim podziękowania kierujemy do Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, Sołectwa Galewice A, KGW Jeziorna, KGW Biadaszki i Foluszczyki, OSP Osiek, sędziów III Turnieju Sołectw, grupy karate i grup tanecznych prowadzonych przez Darię Pietrzykowską, 71 WDH DĘBY Galewice oraz pracowników Gminy Galewice i GOK.


Fot. GOK Galewice

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl