2 maja 2024, 14:21

Teraz

22°

Rozrywka i oświata

A A A

HIPOLITY: Grosz do grosika

Udział w konkursie biorą uczniowie uczęszczający do placówek przy których funkcjonują szkolne kasy oszczędności. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci ponad 40 szkół z powiatu wieruszowskiego, wieluńskiego, sieradzkiego oraz ostrzeszowskiego. 

- Cieszy nas to, że uczniowie przystępują do tego konkursu a opiekunowie przygotowują tych młodych ludzi - mówi prezes RBS Marian Fita. - To jest konkurs z wiedzy ekonomicznej, polega na tym, by ci młodzi ludzie umieli obliczyć sobie oprocentowanie kredytów czy depozytów składanych do banku, żeby mieli wiedzę o bankowości, naszym Rejonowym Banku Spółdzielczym, bo jak mają wiedzę o banku to mają wiedzę i o całej bankowości. My jesteśmy częścią całej bankowości. Zachęcamy do odkładania środków na swoje potrzeby czy wakacje. Oni wiele rzeczy przenoszą z tego konkursu do rzeczywistości. 

Szkoła Podstawowa z Kraszewic z SKO jest związana od kiedy tylko nauczyciele sięgają pamięcią - przekazała jedna z nauczycielek, Katarzyna Cegiełka. - Również jak ja chodziłam do tej szkoły było u nas SKO. Do konkursu przygotowywałam dzieci z części matematycznej, wybieraliśmy zadania z części typowo bankowej. Również współpracowaliśmy z naszym oddziałem banku w Kraszewicach przy zdobywaniu różnego rodzaju materiałów. 

Rejonowy Bank Spółdzielczy wszystkim uczestnikom konkursu zapewnił upominki oraz gadżety. Najcenniejsze nagrody zdobyli oczywiście zwycięzcy rywalizacji "Grosz do Grosika". 

 


I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach, powiat ostrzeszowski 

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie, powiat ostrzeszowski 

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, powiat wieluński 

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, powiat wieluński 

 

Wyróżnienia: 

IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie, powiat sieradzki  

V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzyworzece, powiat wieluński

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl