3 czerwca 2020, 09:20

Teraz

14°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Jadą pobić Gitarowy Rekord Guinnessa

Grupa prawie 50 osób, z powiatów Kępińskiego, Oleśnickiego i Wieruszowskiego, 1-go maja, będzie próbowała pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

Tak dużą grupę zebrał pochodzący z Sycowa Mateusz Chwalisz, dla którego będzie to już kolejne podejście do bicia Gitarowego Rekordu Guinnesa.
- Jestem czynnym gitarzystą i już od kilku lat uczestniczę w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa, a w tym roku pojawił się pomysł, żeby skrzyknąć jak najwięcej ludzi z okolic Oleśnicy, Kępna i Wieruszowa - wyjaśnia Mateusz.
Gitarowy Rekord Guinnessa to cykliczna impreza, odbywająca się co roku, na początku maja we Wrocławiu, w ramach Thanks Jimi Festival. Uczestniczą w niej gitarzyści, którzy wspólnie wykonują utwór Jimiego Hendriksa „Hey Joe”, można to zrobić na dowolnym instrumencie gitarowym.
- Można grać, na czym się chce, od gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, przez ukulele i banjo po każde  inne instrumenty strunowe. Pełna dowolność - tłumaczy Mateusz. Rok temu "Hey Joe" Zagrało 7411 gitarzystów, więc w tym roku do pobicia rekordu potrzeba przynajmniej jednego więcej.

Autor: