29 września 2020, 04:33

Teraz

11°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

PIĄTEK-31.07

Obok amfiteatru i krytej pływalni w Kępnie na dużym ekranie będzie można obejrzeć najgłośniejszy polski film "Przystanek Woodstock ".Emisja filmu o godz.21.00, od godz.14.00 czynne będzie wesołe miasteczko i Food Tracki.

O godz. 20-tej na wieruszowskim rynku zagra grupa "Ikarus Feel", która przyjedzie z Lublina. Gatunek w którym się obracają to jak sami muzycy mówią "swoisty trójkąt bermudzki rockowego świata w którego skład wchodzą: Rock, Rock Alternatywny oraz Indie Rock". Początek koncertu o godz.20:00.

SOBOTA-01.08

Koncert z okazji 76.rocznicy Powstania Warszawskiego odbędzie się na wieruszowskim Rynku. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do wspólnego śpiewania w hołdzie Powstańcom Warszawskim. W koncercie udział wezmą Joanna Kobielska, Hanna Kos, Martyna Domal, Przemysław Jaciuk. Początek koncertu o godz.19.30. O godz.22.00 wyświetlony zostanie film "Kamienie na szaniec".

NIEDZIELA-02.08

"Odzyskać dawnego tatę" - pod takim hasłem w niedzielę (02.08) odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej - pomoc dla Mirka Matuszka. Na murawie spotka się Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Galewice. Na boisku "Orła" od godz. 16.00 obok meczu czekać na Was będą atrakcje dla dzieci, wata cukrowa i popcorn, pokaz samochodów strażackich oraz fotobudka. Podczas meczu odbędzie się zbiórka darów na leczenie i rehabilitację emerytowanego funkcjonariusza KPP w Wieruszowie.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Oddział Terenowy w Ostrzeszowie zapraszają na Akcje Pobierania Krwi. Pobór odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia w godz. od 9.00 do 12.00 w sali OSP na ul. Kępińskiej w Laskach. Oddać krew mogą wszyscy którzy ukończyli 18 rok życia. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Centrum Krwiodawstwa nie będzie badać krwi w kierunku koronawirusa.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl