8 grudnia 2021, 11:31

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Aktywni - Twórczy - Świadomi"

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę prac plastycznych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. To już kolejna ich wystawa w murach biblioteki.

Na otwarcie wystawy przybyli mali artyści wraz ze swoimi rodzicami. Wszystkich przywitali wspólnie dyrektor Biblioteki Powiatowej Wiesław Walas i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Lebek.

Jak będziemy dzieci wdrażać od najmłodszych lat, że są wartościowe, że coś potrafią, że ich wysiłek nie idzie na marne, że to ktoś docenia, ogląda, że potrafią, to ja myślę, że wyrosną z nich tacy ludzie, którzy nie będą się bali wyzwań i poradzą sobie w życiu. A o to nam przecież chodzi -powiedziała dyrektor Beata Lebek.

Prezentowane na wystawie prace dzieci malowały podczas warsztatów, które wpisały się w projekt "Aktywni-Twórczy-Świadomi", prowadzonych przez bibliotekarzy.

Cały projekt projekt współfinansowany przez FIO 2016 jest realizowany przez Stowarzyszenie Apertus, które działa przy ZSS, Ideą projektu było aby rodzi ce mogli świadomie, aktywnie i twórczo uczestniczyć w warsztatach ale również aby dzieci miały zajęcia - mówiła Alicja Zimoch z ZSS w Słupi.

Prezentowane prace malowane były dowolnymi technikami, wykorzystano w nich elementy decoupagu,wyklejanie, malowanie farbami, dorysowywanie z użyciem różnych materiałów. Efekty działań uczniów ZSS w Słupi obejrzeć można w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl