18 marca 2018, 20:20

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Dzień Kota

Dziś obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Kota.Z tej okazji Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Oddział Dla Dzieci i Młodzieży i Filia w Mikorzynie zaprosiła dzieci na spotkania.

Święto to ma na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.W Kępnie, w rolę sprytnego Kota w butach, wcieliła się pracownica biblioteki. Przedszkolaki z ochotą wysłuchały bajki i uczestniczyły w zajęciach przygotowanych na tę okazję. Oprócz zdolności plastycznych mogły wykazać się również sprytem odnajdując między książkami ukryte koty. Uzupełnieniem całości było oglądanie wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję. Były to oczywiście kolorowe książeczki, których głównymi bohaterami były znane postacie bajkowych czworonogów.Biblioteczne obchody Święta Kota były wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Na zakończenie dzieci zwiedziły wystawę Historia Biblii, która bardzo im się podobała.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.