11°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: III Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Biegach na Orientację

Bardzo dobrze spisała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr2 im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie podczas III Otwartych Mistrzostw Powiatu w Biegach na Orientację. Z zawodów, które odbyły się w piątek 29 września, uczniowie przywieźli aż trzy puchary i sześć medali.

Tą stosunkowo młodą dyscypliną sportową Szkolne Koło Orienteeringu, pod kierunkiem nauczycielki Beaty Przybył, zajmuje się dopiero od roku, ale już osiąga znaczące sukcesy.Tym razem do zawodów wystawiono reprezentację, w skład której weszło 16 uczniów z klas IV, VII i III gimnazjum. W rywalizacji uczestniczyły zespoły nie tylko z naszego powiatu, ale i kluby sportowe z ościennych województw, wyczynowo zajmujące się tym sportem.I tym razem udało im się osiągnąć znaczące wyniki.Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: M10,KM14 oraz KM16. Ich zadaniem było przebycie trasy oznaczonej na mapie i odnalezienie ukrytych w lesie punktów.Liczył się oczywiście czas.Trudność zadania zależała od kategorii.III miejsce w kategorii M10 zajął najmłodszy z zawodników SP nr2 Adam Teper z kl.IV.I miejsce w kategorii K16 wywalczyła Martyna Rybczyńska z kl.IIIa, natomiast III miejsce w tej kategorii zajęła Natalia Sielska również z kl.IIIa. Martyna i Natalia obroniły swoje miejsca w również w kategorii K16 open,gdzie w klasyfikacji uczestniczyły kluby sportowe i szkoły spoza powiatu.To dało im kolejne medale.Wśród chłopców,już nie pierwszy raz,najlepszym okazał się Bartosz Wiśniewski z klasy IIIc,który zajął III miejsce w kategorii M16. Również w klasyfikacjach drużynowych okazało się, że koło kępińskiej dwójki jest formie.Puchar za I miejsce w kategorii drużynowej K16 zdobyły dziewczęta z klasy IIIa,natomiast chłopcy z klas III w swojej kategorii M16 zdobyli puchar za II miejsce.Trzeci puchar powędrował do chłopców z klasy VII-kat.M14. To wspaniały początek sezonu dla tej drużyny, a następne zawody już niebawem.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl