17 sierpnia 2022, 09:18

Teraz

24°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Kępiński Talent Wokalny

W ramach kolejnej odsłony „Muzycznego Lata” na Rynku, wyłoniono „Kępiński Talent Wokalny”. Z mini recitalem wystąpił Soundpack. Zaprezentowali się także artyści, którzy pracują pod okiem Dariusza Pietrzykowskiego.

„Kępiński Talent Wokalny”, to konkurs, który poprzedziły kilkudniowe warsztaty wokalne prowadzone przez instruktora Studia Piosenki KOK Renatę Nowicką oraz Marcina Wawrzynowicza, absolwenta Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki) oraz Akademii Muzycznej im. K Szymanowskiego w Katowicach (wokalistyka). Podczas warsztatów, muzyk pomagał młodym wokalistom w doskonaleniu techniki emisji głosu. Pracował nad interpretacją utworu a przede wszystkim przygotowywał dzieci i młodzież do udziału w konkursach. - Kępińska młodzież jest niezwykle zdolna, wymagająca, świadoma i potrzebująca uwag konstruktywnych. Byłem zdziwiony, że zastałem tutaj tak świetnych młodych artystów - powiedział Radiu SUD Marcin Wawrzynowicz, który wystąpił ze swoim kwartetem wokalnym Soundpack.

W trakcie koncertu jury wyłoniło „Kępiński Talent Wokalny”. W kategorii dzieci zwyciężyła Amelia Jurczenia. Kategorię młodzieży wygrała Iga Kurzawa. Nagrodę publiczności otrzymała Oliwia Stempin. W sumie przy akompaniamencie Kajetana Borowskiego, w konkursie wystartowało 13 artystów. Gościnnie zaśpiewał także Tomasz Wojtan. Druga część piątkowego wieczoru to prezentacja dorobku wokalnego „Kuźni Talentów” działającej przy KOK pod opieką Dariusza Pietrzykowskiego. - Dzisiaj jestem tutaj w trochę innym charakterze. Postanowiłem się z młodzieżą podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami wokalnymi - mówił znany tenor, który także zaśpiewał dwa utwory.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mieszkaniec grodu Kępna : publiczność głosowała na młodych artystów- tylko jeśli chodzi o podliczenie głosów uczestniczek z nr 6 i 9 to zaistniała pomyłka /zależy jak odczytywali /na korzyść 6 bo dziewiątka na kartce obrócona to 6.Poza tym to PUPILKI MIAŁY WYGRAĆ i tak się stało.Gratulacje dla wszystkich uczestników którzy wystąpili na scenie!WIELKIE BRAWA!

    20:18, 25 lipca 2016, | odpowiedz