11 kwietnia 2021, 18:08

Teraz

14°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Kolejny projekt biblioteki

Prawie 15 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała Samorządowa biblioteka Publiczna w Kępnie na realizację projektu pod nazwą "Bibliostory-z Lemem przez miasto". To projekt dedykowany młodzieży od 13 do 18 lat.

Srodki przeznaczone zostaną m.in na spotkania autorskie ze znanymi polskimi pisarzami z gatunku fantasy i science fiction -Martą Kisiel, Danielem Odiją czy Marcinem Mortką ale także na stworzenie aplikacji "Bibliostory" na smartfony i aktywacji za pomocą kodu QR.

Będzie też ogłoszony konkurs plastyczny „Kępno oczami Lema” polegający na stworzeniu wizji przyszłości, inspirowanej twórczością Lema budynków Kępna – mówi dyrektor biblioteki Magdalena Wieczorek.

Kolejnym nawiązaniem do 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema będzie wystawa tematyczna. Ekspozycja stworzona będzie na bazie fragmentów powieści "Solaris' a jej tytuł to "Ocean".W zamiarze jest także szkolenie dla bibliotekarzy a jego tematem praktyczne zastosowanie technologi wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w pracy z czytelnikami. Projekt realizowany będzie od kwietnia do listopada a jego całkowity koszt to ponad 18 tysięcy.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl