14 kwietnia 2024, 03:40

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Mobilne kino już 9 lipca

9 lipca na Rynku w Kępnie po raz kolejny pojawi się Škoda Yeti z mobilnym projektorem na dachu! W Wielkopolsce będzie to już szóste spotkanie z fanami kina plenerowego w ramach TRANSATLANYK: Mobilne Kino ŠKODY. O godzinie 22.00 uczestnicy będą mogli zobaczyć trzymający w napięciu dramat Sci-Fi Moon z Samem Rockwellem (Skok, Zielona Mila) i Kevinem Spacey (American Beauty, K-PAX). Lipiec to już kolejny miesiąc, trwającego przez wakacje cyklu Mobilnego Kina ŠKODY. Po województwie łódzkim, przez cały miesiąc filmowa Škoda będzie odwiedzać Konin, Leszno, Gostyń, Kępno, Piłę, Złotów, Rawicz, Szamotuły, Międzychód, Oborniki i Poznań.

Dwa województwa w dwa miesiące! W tym roku Transatlantyk: Mobilne Kino ŠKODY po raz pierwszy odbywa się z niespotykanym dotąd rozmachem: cykl pokazów rozpoczął się już 3 czerwca w Pabianicach i potrwa aż do końca lipca. 24 pokazy kina plenerowego w woj. łódzkim i woj. wielkopolskim odbędą się w kolejne czerwcowe i lipcowe weekendy. Dzięki nieodpłatnym pokazom, Transatlantyk: Mobilne Kino Skody aktywizuje społeczności lokalne mniejszych i większych miejscowości. W tym roku odwiedzi mieszkańców: Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Pabianic, Kutna, Radomska, Zduńskiej Woli, Łodzi, Konina, Leszna, Gostynia, Kępna, Piły, Złotowa, Rawicza i Poznania. Mobilne Kino ŠKODY potrwa aż do 30 lipca - w Poznaniu zakończy go komedia Debiutanci.

Szczegółowa lista przyszłych projekcji, a także relacje wideo oraz galeria zdjęć z pokazów dostępna jest na stronie www.transatlantyk.org.

Autor: witek.rybczynski@radiosud.pl