8 grudnia 2021, 11:59

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Odblaski dla SP nr 3

Około 300 uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej nr 3 wzięło udział w pogadance na temat bezpieczeństwa na drodze przygotowanej przez Radę Rodziców SP nr 3, szkolnego pedagoga oraz policjantów z Kępna

W miniony wtorek policjanci z Kępna oraz Sierżant Pyrek odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3. Tam spotkali się z uczniami klas I - III. Z najmłodszymi dziećmi, na prośbę Rady Rodziców oraz szkolnego pedagoga, rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu się oraz bezpieczeństwie na drodze publicznej. Pierwszym blokiem tematycznym poruszanym podczas spotkania były zasady odpowiedniego zachowywania się w szkole i grupie rówieśniczej. Dzieci szukały odpowiedzi, kiedy zabawa jest jeszcze zabawą, a kiedy nękaniem kolegów. Przypomniały też sobie o tym, że nie warto obrażać, wyśmiewać i atakować kolegów oraz koleżanek, a przerwy należy spędzać bezpiecznie.

Drugim blokiem tematycznym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności zasady korzystania z chodnika i pobocza, przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z jednośladu. Policjanci przypomnieli także o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i wszystkim dzieciom rozdali elementy odblaskowe. Korzystanie z elementów odblaskowych. Odblaski takie otrzymał każdy uczestnik pogadanki. Na koniec na dzieci czekała nagroda - spotkanie z Sierżantem Pyrkiem - maskotką wielkopolskiej Policji.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl