15 sierpnia 2020, 18:18

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Podsumowanie tegorocznych ferii

Samorządowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Kępińskiej, KOK oraz spółka „Projekt Kępno” realizowali różne przygotowane projekty na czas ferii w gminie Kępno.

Biblioteka rozpoczęła ferie od wizyt w kępińskich przedszkolach, podczas których dzieci nie tylko mogły posłuchać bajek, ale aktywnie włączyły się do zajęć i wspólnie z bajkowymi postaciami uczyły się w czasie dobrej zabawy. Drugi tydzień minął pod hasłem: Planszomaniacy na start! Zajęcia w Bibliotece w Mikorzynie, zgromadziły tłumy dzieci. W ostatni dzień ferii Biblioteka zaprosiła na warsztaty „Mały jubiler”. - Z wydarzeń zorganizowanych w trakcie ferii zimowych przez Bibliotekę skorzystało 201 dzieci - powiedziała Magdalena Wieczorek, dyrektor biblioteki.

W ofercie Muzeum Ziemi Kępińskiej znalazły się zajęcia o tematyce etnograficznej oraz artystycznej przygotowane zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Feryjną przygodę w Muzeum rozpoczęły rodzinne wtorki, czyli zajęcia dla rodziców z dziećmi pt. „Po nitce do kłębka”. - Były to artystyczne warsztaty tworzenia kolażu - przyznała Karolina Różewska, dyrektor tej placówki. Z „muzealnej” oferty feryjnej przygotowanej na rok 2020 skorzystało w sumie 189 osób.

3 lutego ruszyła Zimowa Akademia Kępińskiego Ośrodka Kultury. Na uczestników czekało wiele atrakcyjnych zajęć prowadzonych przez doświadczonych „profesorów Akademii”. - Były warsztaty ceramiczne, na których każdy uczestnik wykonał swój własny gliniany przedmiot, poznając wszystkie etapy tworzenia - od ugniatania masy, przez malowanie, dekorowanie aż do wypalania i gotowego produktu. Zajęcia taneczno-ruchowe jak zwykle cieszyły się wielkim powodzeniem, a wokalne i plastyczne pozwoliły uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności - poinformowała Izabela Sufleta, dyrektor KOK. 45-osobowa grupa wyjechała także na wycieczkę do Centrum Nauki w Łodzi, gdzie uczestniczyła w specjalnie przygotowanych warsztatach. W kinie „Sokolnia” w czasie ferii odbywały się popołudniowe seanse dla najmłodszych. Różne tytuły filmowe obejrzało ponad 1200 dzieci!

Wszystkie projekty przygotowane przez bibliotekę, KOK i muzeum były bezpłatne. Za ofertę spółki „Projekt Kępno” trzeba było zapłacić, ale przygotowano atrakcyjne bonifikaty. - To są turnusy odpłatne, bo wiążą się z opłatami, które my musimy uiszczać - przyznała prezes Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska. - Dzieci korzystające z krytej pływalni miały zniżkę. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dwugodzinny bilet był w preferencyjnej cenie (10 zł) - dodała prezes.

Pierwszy tydzień ferii zimowych dla grupy prawie 30 dzieci upłynął pod znakiem wielu atrakcji w trakcie półkolonii. Szczegółowe kalendarium z tych wydarzeń dostępne jest na stronach poszczególnych instytucji.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl