17 października 2021, 04:49

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Wyłoniono laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie w niedzielne popołudnie odbył się Finał IV Powiatowego Konkursu Piosenki. Organizatorem Konkursu jak każdego roku było Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Dzień wcześniej dla uczestników finału zorganizowano warsztaty wokalne podczas których pracowali oni nad wyrazistością słowa, prawidłowym oddechem, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym, a także pracą z mikrofonem. Otrzymali oni także wiele scenicznych wskazówek przydatnych na scenie podczas finału. Udział w finałowym konkursie wzięło 32 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji. Finał w CKU odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe: klasy I-III i IV-VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Podczas występów uczestników nie brakowało emocji, dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją. W komisji konkursowej zasiedli: piosenkarka Halina Benedykt, Dariusz Pietrzykowski, kępnianin, tenor liryczny, koncertujący w kraju i zagranicą oraz Yevhen Andruschak, muzyk i instruktor w Sycowskim Centrum Kultury. Jak ocenili jurorzy poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a o końcowej klasyfikacji decydował dobór repertuaru, interpretacja tekstu i często inne, drobne ale bardzo ważne niuanse.

Waszą sprawą jest iść dalej do przodu. Nieważne są te miejsca, które będą dzisiaj. Wy macie uczyć się rywalizacji bo to jest zdrowa rzecz dlatego, że kiedy robicie to w odpowiednim czasie czyli teraz kiedy jesteście jeszcze młodzi, to Wam się to przyda i będziecie zaopatrzeni w taką pewność siebie kiedy będziecie mieć 19, 20,21 lat, kiedy będziecie stawać do dużych konkursów. Bez tej pewności siebie możecie dużo wcześniej się załamać. Dlatego tego typu konkursy są bardzo potrzebne. Tak więc śpiewajcie, nam przynoście radość i ćwiczcie. Ćwiczcie koniecznie emisję głosu dlatego, że z nią zajdziecie dużo dalej - mówiła do uczestników finału przewodnicząca jury Halina Benedyk.

Po przesłuchaniach uczestników jury wyłoniło zwycięzców konkursu.

W kategorii szkoły podstawowe – klasy I-III – I miejsce wyśpiewała Lena Czekała z Kępna
II miejsce Patrycja Jerczyńska z Miechowa
III miejsce Agata Jerczyńska z Piasek

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce Wiktoria Bielińska z Trzcinicy
II miejsce Marta Idzikowska z Kępna
III miejsce Julia Leśniarek z Kępna

Kategoria gimnazjum I miejsce Zuzanna Bonczol z Lasek
II miejsce Cecylia Szymala z Rychtala
III miejsce Maja Kasprzak z Opatowa

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatem została Magdalena Domagała z Opatowa
II miejsce Michał Chrupała z Baranowa
III miejsce Alicja Chrupała

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a laureaci wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl