17 kwietnia 2024, 09:32

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: XI konkurs "Sprawni w przyszłym zawodzie"

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie w poniedziałek odbył się już XI konkurs "Sprawni w Przyszłym zawodzie". Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego.Udział w nim wzięło 20 szkół podstawowych z powiatu kępińskiego.


Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych a także przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8,  prawie wszystkich szkół podstawowych z powiatu kępińskiego, w drużynach 5 osobowych, składających się z 4 uczniów i opiekuna. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych pod nadzorem nauczycieli ZSP Nr2 w Kępnie. Uczniowie zbierali punkty dla swojej szkoły i siebie, wykonując zadania w  pracowniach:agrobiznesu, budowlano - projektowej, elektrycznej,fryzjerskej, gastronomicznej, handlowej,logistycznej, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolniczej,technologii drzewnych i tapicerskich.
Uczniów oceniało jury konkursowe, które wyłoniło zwycięzców. W skład jury weszłą dyrektor ZSP nr2 Barbara Howis, przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotó zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek oraz przewodniczący Samorzadu Uczniowskiego ZSPnr2 Michał Skiba. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa  z Baranowa, II miejsce:  Szkoła Podstawowa z Siemianic  a trzecie  miejsce:  Szkoła Podstawowa ze Świby. Wśród najlepszych uczniów w dwóch grupach zawodowych znaleźli się, w grupie dziewcząt: Weronika Brzezińska, Zuzanna Karczeska SP Siemianice a w grupie chłopców: Paweł Lenart, Wojciech Prygiel SP Baranów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl