30 maja 2020, 12:54

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Zapisz swoje dziecko do Szkoły Muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021.

Szkoła prowadzi kształcenie w zakresie gry na instrumentach takich jak fortepian, gitara, skrzypce, flet poprzeczny, saksofon, trąbka i akordeon. Nauka odbywa się w dwóch cyklach nauczania.
Wnioski o przyjęcie kandydatów do Szkoły można składać do 31 maja 2020 r.Badanie uzdolnień muzycznych kandydata odbywa się w formie ustnej i polega na zaśpiewaniu przygotowanej przez kandydata piosenki oraz realizacji kilku praktycznych ćwiczeń (np. powtórzenie głosem dźwięku, krótkiej melodii, wyklaskanie rytmu itp.). O szczegółach tegorocznego badania szkoła będzie informowała kandydatów telefonicznie.
Badania przydatności do Szkoły zaplanowane zostały na 2 czerwca w sali koncertowej szkoły o wyznaczonej dla każdego kandydata godzinie.Termin ten jednak może ulec zmianie.
Kwalifikacja kandydata ubiegającego się o przyjęcie do Szkoły odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i sprawdzeniu predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Sprawdzenie uzdolnień muzycznych obejmuje 4 zakresy:słuch wysokościowy; intonację; poczucie rytmu; pamięć muzyczną. O przyjęcie do szkoły mogą ubiegac się kandydaci od 6 do 16 roku życia. Więcej informacji w sekretariacie szkoły (tel.: 62 78 230 29, mail: tansman@hot.pl).Odsyłamy też na stronę www.psmkepno.pl.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl