19 marca 2018, 00:02

Teraz

-12°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Zespół The Blue z ZSP Nr 2 z Wyróżnieniem na Konkursie Piosenki

8 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie odbył się 24 Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, Syców 2017r. Na tegoroczną edycję przybyli uczestnicy z różnych zakątków Polski, z powiatów: jarocińskiego, konińskiego, kaliskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, oleśnickiego, kępińskiego, świdnickiego czy wrocławskiego - łącznie to ponad 205 uczestników.

Z racji dużej ilości zgłoszeń cały festiwal podzielony był na dwie części i cztery kategorie:
Część I: Solista/solistka w kategorii dziecięcej (przedszkole, szkoły podstawowe; zespół dziecięcy (przedszkola, szkoły podstawowe)
Część II: Solista/solistka w kategorii młodzieżowej (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne), zespół młodzieżowy (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne).

Organizatorem 24. Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej było Centrum Kultury w Sycowie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie reprezentował zespół The Blue. Formacja została stworzona specjalnie na okazję udziału w Festiwalu przez trójkę uczniów: Julia Nowak (I TA) – śpiew, Aleksandra Górecka (I TB) – śpiew, Paweł Kloska (1 a) – gitara akustyczna. Uczniowie zaprezentowali utwór „Wiara czyni cuda” i na tyle zdobyli sobie przychylność jury, że uzyskali wyróżnienie w kategorii „zespół młodzieżowy”. Dodatkowo zasłużyli sobie na uznanie przez fakt, że próby w tym składzie odbyły się przez zaledwie około 5 godzin. Cechą wspólną artystów jest nie tylko widoczny talent, ale również umiejętność pracy w grupie i dostosowanie się do wymogów jakie kładzie na nich działanie w zespole.

Oficjalnie zespół The Blue został ze sceny zaproszony na jubileuszowy - 25 Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, przez prowadzącego p. Pawła Adamczyka, z życzeniami jeszcze lepszego wyniku na przyszły rok.

Dumnym opiekunem formacji The Blue jest p. Sebastian Szewczuk.

Źródło: ZSP Nr 2

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

  • ~Parafianin: Schola parafialna z Opatowa pod opieką Pana Marka Kowalskiego na tym festiwalu zajęła III miejsce.

    10:14, 21 kwietnia 2017