24 lutego 2020, 09:05

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KRĄŻKOWY: Lot poduszkowcem na Dzień Chłopaka

W Szkole Podstawowej w Krążkowach odbył się nietypowy Dzień Chłopaka. Męska część placówki została zaangażowana do wcielenia się w role inżynierów, majstrów i budowlańców. Niespodzianką były krótkie loty poduszkowcem.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w klasie, gdzie odbyła się prezentacja zawodów z krótkimi konkursami. – Chcieliśmy w tym dniu specjalnie docenić naszych chłopców – opowiada dyrektor Beata Ochnio. – Gościł u nas inżynier z prawdziwego zdarzenia, który konstruuje silniki i w Kępnie robi poduszkowce. Uczniowie, którzy się przebrali, mogli przelecieć się tym wynalazkiem.

Specjalny pokaz odbył się na terenie boiska trawiastego. Spotkanie dla wszystkich okazało się niecodzienną atrakcją. Prezentację poduszkowca przygotowała firma „HRC”, której siedziba mieści się przy ul. Poznańskiej. – Tym urządzeniem w zasadzie się lata – wyjaśnia główny inżynier, Jerzy Woźniak. – Poduszkowiec unosi się nad gruntem do 20 cm. W tej chwili przygotowujemy całe oprzyrządowanie do produkcji. Na początku będzie to jeden model a w przyszłym roku dołączą kolejne dwa. Będziemy je produkować głównie dla zagranicznych klientów.  

Autor: wieruszow@radiosud.pl