16 kwietnia 2021, 14:13

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KRĄŻKOWY: Pasowanie na Przedszkolaka i Średniaka

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z ogromnym stresem, którego źródeł należy szukać w trudnym rozstaniu z rodzicem, obcym otoczeniem, nieznanymi dotąd regułami. Okres adaptacji dziecka do radosnego i bezstresowego pobytu w przedszkolu to dni, czasami tygodnie. W pewnym momencie dostrzegamy jednak, że dziecko jest gotowe do aktywnego uczestnictwa w życiu grupy. Dzieci wówczas chętnie biorą udział w zabawach, zajęciach, uczą się wierszy i piosenek.
Na zakończenie tego pierwszego etapu pobytu dziecka w przedszkolu, panie z grupy „Pszczółki” 3, 4-latków, zorganizowały uroczyste pasowanie na Przedszkolaka i Średniaka. Ze względu na panującą pandemię w uroczystości nie mogli wziąć udziału rodzice, ale wszystkie występy dzieci zostały uwiecznione na fotografiach i filmach, które na pewno z wielką radością i dumą rodzice oglądali.
Był to pierwszy tak wielki występ dzieci. Maluchy pod opieką Emilii Witek zaprezentowały wierszyki, piosenki z elementami choreografii, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Po wspaniałych występach, wszystkie dzieci uroczyście przyrzekały: co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, chodzić na spacery daleko, malować, ćwiczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać, zgodnie się bawić w sali, słuchać pani i sprzątać ładnie. Następnie v-ce dyrektor przedszkola Sławomira Czechlowska, zaczarowaną kredką dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i średniaka. Wszyscy okazali się bardzo dzielni i samodzielnie odebrali dyplomy oraz kolorowe domki z niespodziankami przygotowane przez rodziców.
Po pasowaniu i pamiątkowych zdjęciach odbyła się słodka uczta, przygotowana przez personel przedszkola.

Autor: redakcja@radiosud.pl