20 października 2020, 04:39

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

LASKI: Potęga matematyki

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach z sukcesem wziął udział w VII edycji Programu mPotęga. Jest to  główny program grantowy  Fundacji mBanku mający na celu zachęcić uczniów, nauczycieli, rodziców  i pasjonatów matematyki do kreatywności.

W założeniach zakłada odczarowanie matematyki dzieciom i młodzieży oraz zachęcenie ich do zgłębiania tej nauki poprzez niestandardowe i nieszablonowe działania. Szkoła złożyła dwa wnioski  w dwóch możliwych do złożenia kategoriach: jeden  dla klas 4-6 oraz drugi: dla klas 7-8 i w obu otrzymaliśmy dofinansowanie. Pierwszy dofinansowany Projekt pt. „Bawmy się wspólnie matematyką”  dla  klas 4-6 ma na celu zaprzyjaźnić uczniów i ich rodziców z matematyką  poprzez wspólne działania obu tych podmiotów szkoły w duchu zabawy. Jakie to będą działania? Na czym będą polegały? Póki co to niespodzianka.. Placówka zapewnia, że będzie ciekawie, kreatywnie i oczywiście zabawnie. Projekt rozpocznie się od Gminnej Olimpiady Matematyczno-Sportowej, do której zaproszono uczniów z ZS w Trzcinicy.
Drugi dofinansowany  Projekt adresowany dla klas 7-8 zatytułowany „Rozbaw się Matematyką”  ma na celu odczarowanie matematyki w starszych klasach poprzez powrót do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu w wielkoformatowe matematyczne gry planszowe. Matematykę można lubić, matematyką można się bawić. Z matematyką można się zaprzyjaźnić. Uczniowie ZS Laski przekonają się o tym w tym roku szkolnym, realizując dofinansowane projekty grantowe.  Autorkami projektu są: nauczyciel matematyki Milena Sikora (pomysłodawczyni) oraz wicedyrektor ZS w Laskach, nauczyciel przedmiotów przyrodniczych Ewa Mikołajczyk. Osoby te będą zaangażowane w realizację tych projektów.


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl