18 marca 2018, 23:59

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

LASKI: VIII Gminny Konkurs Astronomiczny

31 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się VIII Gminny Konkurs Astronomiczny. W tym roku odbył się on pod hasłem "Gwiazdy i Gwiazdozbiory". Konkurs jest wielkim wyzwaniem dla gimnazjalistów, ponieważ astronomia jest bardzo mało znaną dziedziną, ale jest nauką dla każdego. Konkurs na stałe wpisał się w tradycje Gimnazjum w Laskach i Gimnazjum w Trzcinicy, gdzie corocznie odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i gminnym. W etapie gminnym brało udział 14 uczniów z Gimnazjum w Laskach i Gimnazjum w Trzcinicy przygotowywanych pod kierunkiem pani Marioli Krawczyk oraz pani Ewy Mikołajczyk.

Wyniki:
I miejsce: Anna Parzonka i Milena Wojdyga z Zespołu Szkół w Laskach,
II miejsce: Weronika Gnacy z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Maksymilian Udała z Zespołu Szkół w Laskach,
III miejsce: Klaudia Lorenc z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. W Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym Gminę reprezentować będzie sześcioro uczniów, są to Anna Parzonka, Milena Wojdyga, Maksymilian Udała z Zespołu Szkół w Laskach oraz Weronika Gnacy, Klaudia Lorenc, Angelika Otorowska z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik i Dyrektor Zespołu Szkół w Laskach Hanna Smyrek wręczyli zwycięzcom nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Trzcinica, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Wójt Gminy i Dyrektor Zespołu Szkół podziękowali uczestnikom, organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy pomagali uczniom przygotować się do konkursu.

Źródło: UG Trzcinica

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.